Saç Uzatan Yağlar

yazar: | Ekim 8, 2012 | Kategori:Güzellik, Sağlık

Saç Uzatan Yağlar

Uzun saçlar için en ideal ve en doğal şeyler bitkisel yağlardır. Yağlar hem saçları uzatır, hem canlandırır, hem güçlendirir. Ancak her şey yağlarla ilgili değildir. Aldığınız protein ve vitamin yeterli derecede olmalıdır.

Zeytinyağı: Zeytinyağının saç üzerinde ki etkisi çok uzun yıllardan beri görülmektedir. Omega 3 ve Omega 6 yönünden oldukça zengin bir yapıya sahip olan zeytinyağı saçları besleyerek onları güçlendirir ve daha hızlı çıkmasını sağlar. Zeytinyağının bulunduğu kâseye bir adet yumurta kırın. 1 tatlı kaşığı kadar bal ile güzelce karıştırın. Ardından nemli saçlarınıza bu karışımı ağır bir şekilde yedirin. Yarım saat boyunca yapacağınız bu masajdan sonra yaklaşık yarım saat de saçınızda bekletin.

Hindistan Cevizi Yağı: Birçok kişi tarafından zararlı olarak gösterilse de Hindistan Cevizi yağı saç için oldukça yararlıdır. Saçı besler ve canlılık katar. En önemlisi saçların kırılmasına engel olarak çok büyük bir güç verir. İçerdiği E ve K vitaminleri ile saç hastalıklarına karşı güçlü bir kalkan oluşturur.

Lavanta Yağı: Lavanta yağının kullanımı ile saçların uzamasında çok büyük bir hız gözlemlenmiştir. Saç diplerine etki ederek saçları besler. Kepek ve bitlere karşı koyan yapısı ile çok kullanılan bir bitkisel yağdır.

Hint Yağı: Hint yağı en derine etki eden harika bir bitkisel yağdır. Saç köklerinde yayılarak etki ederler. Sütleğengiller familyasından olması nedeni ile birçok vitamini taşır. Sadece saç uzatmaya değil, baş ağrılarını bile geçirebilir.

Zeytinyağı: Zeytinyağının saç üzerinde ki etkisi çok uzun yıllardan beri görülmektedir. Omega 3 ve Omega 6 yönünden oldukça zengin bir yapıya sahip olan zeytinyağı saçları besleyerek onları güçlendirir ve daha hızlı çıkmasını sağlar. Zeytinyağının bulunduğu kaseye bir adet yumurta kırın. 1 tatlı kaşığı kadar bal ile güzelce karıştırın. Ardından nemli saçlarınıza bu karışımı ağır bir şekilde yedirin. Yarım saat boyunca yapacağınız bu masajdan sonra yaklaşık yarım saat de saçınızda bekletin.

Keten Tohumu Yağı: Bu yağda bulunan Omega 3 ve 6 saç diplerini uyararak kuvvetlendirir ve daha hızlı gelişmesini sağlar. Böylelikle daha hızlı saç uzatmanıza yarar. Ayrıca içerdiği E ve A vitaminleri ile saçlarınızda bir koruma kalkanı oluşturur.

7 Responses »

 1. aysel
  04:50 on Ekim 20th, 2012

  bu konuyu detaylı olarak okudum ve saç uzatan yağlarla ilgili çok önemli bilgiler vermişsiniz. ben hint yağını kullandım ve çok faydasını gördüm.tavsiye ederim.

 2. aslan
  15:00 on Ekim 23rd, 2012

  saçı uzatmak için kullanılan bir sürü formüller var ama doğal olan yağlardan kullanmak daha iyi olur. örneğin zeytin yağı ben kullandım ve etkisini gördüm saçı gerçekten çabuk uzatıyor

 3. ece
  15:02 on Ekim 23rd, 2012

  öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. saçlarım kuaförün sayesinde yandı ve kısacık kestirmek zorunda kaldım. zeytinyağı , lavanta yağı ve keten tohumu yağını belirli gün ve aralıklarla kullandım. çok olumlu sonuçlar aldım . saçlarım şimdi çok uzun . çok mutluyum :D

 4. Yaren
  18:02 on Kasım 4th, 2012

  Şu keten tohumu yağını otenazi.nette okuduktan sonra aktardan buldum ve denedim. Bu sitede yazan bilgilerin doğru olduğunu, kullandıktan sonra anladım. Hayatımda bu denli değişiklik yapan bu siteye sonsuz teşekkürler… :)

 5. CİCİŞ
  09:32 on Kasım 6th, 2012

  KAÇ GÜNDE UZUYO SAÇLARIN KIRIKLAR YOK OLUYOR MU?

 6. deniz
  14:03 on Ocak 26th, 2013

  peki hepsini karıştırsak olur muuu???

 7. burcu
  21:46 on Mart 17th, 2013

  çam terebenti de uzatıyor şampuanınıza bi yemek kaşığı atıp duşta o şekilde kullanabilirsiniz

Leave a Reply